Polish Strategy Fans Forum

psff.pl
Teraz jest 17 paź 2017 o 20:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 cze 2008 o 04:43 
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

GG: 7875784
No i premiera już w październiku :

http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=11691

Jak widzę tą grafikę zaczynam mieć poważne obawy o swój sprzęt :-o

PostNapisane: 8 kwi 2010 o 13:18 
Podpułkownik
Podpułkownik

GG: 5594740
Kilka spostrzeżeń na początek - tnie niemiłosiernie, ledwo da się grać. Druga sprawa - nie wiem czy to ja jestem taki głupi, czy też inteligencja komputera jest tak fatalna. Ustawiam czołgi przodem do kierunku natarcia, a te stają byle jak, tylko wieże ustawiają tak jak trzeba. Blokują się nawzajem itd. Dopiero zacząłem, więc póki co ciężko mi ocenić.

PostNapisane: 31 paź 2010 o 18:46 
Chorąży
Chorąży

GG: 1493861
trzeba czasem podwójnie kliknąc na obrocie :/ w trakcie szybkiej walki to daje w kośc... a właściwie po gasienicach.

Mam pytanie.. wie ktokolwiek jak zmienić ilośc nabojów przed bitwą? Powtórka z rozrywki w cześci pierwszej. Mam do stoczenia bitwe pancerną na pustyni a krótkolufowe 75ki w pz4kach maja po 10 nabojów przeciwpancernych no żal :/

PostNapisane: 4 sty 2011 o 04:51 
Chorąży
Chorąży

Tak sobie siedzę i gram w theatre of war 2 Kursk ... Któraś misja z kolei, i powiem wam nie ma nic lepszego od spiny - W danym rejonie dysponuje 3 teciakami. Pozycje 4 dział p-lot, które mam obronić, są szturmowane przez pluton panther. W myślach przekleństwa... Panthery mają 2 razy lepszy pancerz od teciaków, oraz 3 razy lepsze działo mimo, iż podobnego kalibru. Chciałbym zaoszczedzić załogi teciaków na nastepne misje, ale cóż zrobić trzeba bronić. Studiuje na szybko poziom terenu i wybieram dogodne pole ostrzału +/- 200m na pozycje jednego z dział przeciw lotniczych. Słychać charakterystyczny i narastający dzwięk silników maybacha panther. Wydaje na szybko teciakom rozkaz celowania w wieżyczki. Pancerze niemieckie są zbudowane z lepszej stali niż rosyjskie, nie ma co liczyć na fragmentacje do wnętrza, bo i tak nawet z tej odległosci działa teciaków nie przebiją głównego pancerza Panther. Zdecydowanie trzeba liczyć na unieruchomienie ich dział. Wyłaniają się spomiędzy budynków. Bang... 3 teciaki wystrzeliwują na raz w pierwszą pantere. Jeden rykoszet, drugie trafienie bez penetracji... lecz do trzech razy sztuka, ostatni pocisk unieruchamia wieżę panthery. DObra jeszcze dwa. Kolejna wyłania się i.... przeklenstwo w myślach, tylko dwa teciaki maja dogodna pozycje strzelecką spomiędzy drzew. Puff Teciak obrywa, pocisk podkalibrowy przebija pancerz i zatrzymuje sie na przeciwległym wzgórzu za teciakiem. Cud... penetracja nie wywołała fragmentacji pancerza, a na drodze pocisku nie znalazł się żaden załogant. 2 Salwy i lufa kolejnego kociaka jest wyłączona z akcji. Tuż po przeładowaniu dział, trzecia panthera wychyliłą się za pagórka i od razu otrzymała 3 bezpośrednie trafienia. Rykoszet zniszczył gąsienice, jedno trafienie nie wyrządziło szkód, lecz trzecie unieruchomiło wieżyczkę. :D

Pomijam już fakt, że aby dobić kociaki, i zaliczyć zniszczenia na konto załóg, musiałem podjechac teciakami praktycznie na odległosc 50 m. :D I taka gra mi sie podoba. xD

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... terki2.png

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... herki1.png

PostNapisane: 4 sty 2011 o 19:40 
Chorąży
Chorąży

Postanowiłem zaufać stali kruppa i wypusciłem dwa kociaki, aby skupiły na sobie ogien artylerii ppanc. Zaliczyły po kilkanaście (drugi kilkadziesiat) bezpośrednich trafień z 45'ek i 75mm zisów. Na dystansie około 1 km.

Oto efekty

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... rysek2.jpg
Jedyna penetracja nastąpiła na osłonie rury wydechowej.

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... rysek1.jpg
Tu było gorzej. W pewnym momencie około 8 dział na raz skupiło ogien na Tygrysie. 2 pociski przebiły sie przez prawą gasienice i spowrotem przebijajac sie, ponownie wyleciały w siną dal. Jakimś cudem doszło do penetracji przy dnie kadłuba, zapewne na zgięciu płyt w ich najmniejszej grubości. Ogólnie 6 trafien z penetracją (głównie gąsienic lub pojedynczego koła). Żaden pocisk nie spowodował fragmentacji pancerza do wewnątrz. Żaden też pocisk nie uszkodził,ani nie unieruchomił Tygrysa. :D Normalnie uczucie gdy czyta się raport o Tygrysie który zaliczył przeszło 215 trafien róznego kalibru, i powrócił do jednostki o własnych siłach. :D

Czerwone markery to penetracje, zielone - trafienia bez penetracji, białe - rykoszety.

PostNapisane: 4 lut 2011 o 17:14 
Kapral
Kapral

Nadrobiłem zaległości od czasu Theatre of War 1 i wykupiłem ostatnio z Battlefrontu wszystko związane z serią. Wszystko jak leci. Każda część lepsza od poprzedniej. Afryka świetna, Centauro - kapitalne misje (oprócz, moim zdaniem, chybionej kampanii amerykańskiej. Jakoś nie mogłem się zmusić do przebrnięcia przez pierwszą misję). Kursk - jeszcze lepiej(!) - misje każdej z kampanii są fantastyczne. Starczają na godziny rozgrywki. Caen jeszcze nie odpalałem. Ale wreszcie w Kursku można obracać czołgi z uszkodzoną jedną gąsienicą. Na dodatek piechota już nie jest tak podatna na ogień z km czołgowego jak w Afryce (no chyba, że strzela załoga elitarna).
Bardzo się cieszę, że są na forum zwolennicy tej rosyjskiej symulacji. Tylko szkoda, że ich tak mało, bo jakoś cicho w tym temacie. Ja wiem, że seria nie jest jeszcze top-notch ale z części na część zyskuje coraz więcej aby kiedyś stanąć w szranki z CC. Niech tylko dołożą tą dynamiczną kampanię w ToW3:Korea... Palce lizać na samą myśl! No i niech pozbędą się kilku irytujących bugów, a niestety jest ich trochę (np. śmiercionośne okopy - nie radzę ustawiać w nich żołnierzy).
Na dodatek Battlefront lada chwila wypuszcza nową edycję Combat Mission. Boże, dzięki Ci za to, że istnieje na tym wielkim Świecie choć jedna firma, która nie wypuszcza na rynek czystej wojennej komerchy jak Company of Heroes i tuzin innych shitów.

PostNapisane: 26 mar 2011 o 13:23 
Major
Major

Korea fajna, tylko crashe mi praktycznie gre uniemozliwiaja... i wkurwia mnie tak delikatna piechota.

PostNapisane: 5 maja 2011 o 20:30 
Chorąży
Chorąży

Zobaczyć t54 i IS3 w akcji przeciw amerykańskim kamulcom bezcenne :D Rzeźnie im robię masakryczną :D

PostNapisane: 5 maja 2011 o 21:15 
Kapitan
Kapitan

GG: 0
Kamulcom?

Cause I'm in love with you my beloved human race
Your beautiful faces expressing how it hurts
Everytime when I rape your daughter
Your beautiful faces expressing how it hurts
Always while I drill her cunt"

PostNapisane: 5 maja 2011 o 21:22 
Chorąży
Chorąży

Kamulec - moja osobista wariacja nt. kształtu oraz skuteczności amerykańskich konstrukcji pancernych... Zwłaszcza dla porównania M46 (niby MBT 1 generacji) vs. t54 czy nawet przestarzały już IS2 czy IS3.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]