Polish Strategy Fans Forum

psff.pl
Teraz jest 22 paź 2017 o 22:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2009 o 00:04 
Szeregowy
Szeregowy

GG: 731157
Mi też gierka pasuje. Kupiłem w Saturnie za....8,90PLN :lol: Z najnowszym patchem ilość bugów jest "znośna". Wkurza mnie, że w Polsce nie można kupić dodatku Marines, a pojawiają się w nim nowe jednostki i sprzęt (T-90 po stronie red). W pierwszym momencie sterowanie wydawało mi się straszne, ale po kilku dniach :rotfl: przyzwyczaiłem się. Po dopracowaniu (czytaj usunięciu bugów) gierka mogłaby zastąpić w pewnym stopniu SP.

PostNapisane: 22 lip 2010 o 15:19 
Cywil

Lubię tą gierkę za działania na współczesnym teatrze działań.

Sam pomysł trybu turowego według mnie jest bardzo dobry. Pełnią szczęścia dla tego systemu była by możliwość wydawania rozkazów w fazie ruchu, powiedzmy z 5 sekundowym opóźnieniem realizacji aby zachować jakiś realizm gry. Gdyż w ciągu minuty tej fazy na polu walki zmienić się może dużo i przez ten czas nasze jednostki są jakby bez dowództwa. Tak czy siak system turowy oceniam na dobry.

Samą oprawę graficzną, interfejs, sterowanie uważam za dobre.

Zestaw pojedynczych bitew został super przygotowany. Dużo satysfakcji daje wygrana biednymi Syryjczykami i Partyzantami nad próżnymi Amerykanami ;) Genialnym dziełem było by stworzenie kampanii Terrorystów/Talibów vs Amerykanie (z możliwością gry terrorystami).

Ale teraz trochę złych rzeczy, które przeważyły na niekorzyść tej gry. Po pierwsze wymagania. Mam Athlona 2GHz, 1GB ramu, ATI 9800 PRO, Windows XP, ustawienia gry na faster, wszystkie zaawansowane funkcje graficzne wyłączone a ten 'dziad' tnie mi się nie miłosiernie.

Po drugie BARDZO frustrujące jest zachowanie się pojazdów. Pojazdy poruszają się jak pijani na drodze, nie ma żadnej płynności, finezji w ich ruchach. Zaobserwowałem na czym polega problem, otóż, kierowca wykręca tak mocno, że po chwili musi mocno kontrować w drugą. Następnie znów w drugą i tak raz po raz niczym taniec baletnicy. Poza tym pojazdy zmieniają zapodaną trasę bez przyczyny. To nie jest realizm, ponieważ już żołnierze służby zasadniczej potrafią grzać w rurę, jeździć prosto, wykonywać ostre zakręty i z nich wychodzić. http://www.youtube.com/watch?v=RXBEU3bbxOI&feature=related
Należy zapomnieć o szybkich akcjach, wjechaniu pod chatę pojazdem i wywaleniu marines bez dania czasu wrogowi na odpalenie RPG. Należy nawet uważać na krawężniki, bo może to być zbyt duża pułapka dla załogi Strykera. Babcie za kierownicą normalnie. Poza tym mają tendencję do uderzania w przeszkody (trasa dobrze ułożona, tylko twórczość załogę ponosi).

W interfejsie ukrywane są specyfikacje pojazdów Syryjskich, czyżby dane T-55 i BMP-1 były okryte taką tajemnicą, żeby wrogie armie je nie znały ?

I ostatnia sprawa, która mnie zniechęciła do gry, to kampania. W trakcie pierwszej misji dałem sobie spokój. Dostałem stado Abramsów i Strykerów, po czym całą godzinę miałem strzelać do kaczek pokrytych w okopach. To przypomina bardziej FPS, niż jakąś rozgrywkę. Poza tym sam pomysł misji w nocy jest godny maliny. W dzień taka misja trwała by do 30 minut, a tak trzeba było wypatrywać wroga i modlić się, że na pewno widzisz wszystkich ludków z RPG. Syryjczycy w dzień i w nocy z takim sprzętem są do bani, więc po co sobie utrudniać, pomysł godny Amerykanina. Ta sama misja tylko po stronie Syryjczyków była by sto razy bardziej taktyczna. Ułożenie obrony, ukrycie i odpowiednie wykorzystanie żołnierzy, rozwalanie Abramsów, ochrona i efektywne wykorzystanie T-55, to by była gra i jaka satysfakcja.

Warto zagrać zwłaszcza dla pojedynczych map i gry partyzantami/Syryjczykami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]