Polish Strategy Fans Forum

psff.pl
Teraz jest 18 gru 2017 o 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2014 o 16:39 
Moderator
Moderator

GG: 0
A ja niestety już nie gram... Może jeszcze kiedyś powrócę do Spawarki, na razie piłuję WoT.

A przy okazji Wesołych Świąt!!!

PostNapisane: 21 gru 2014 o 21:06 
Starszy kapral
Starszy kapral

GG: 55319
W SPWW2 nie ma pytania się gracza "strzelać czy nie". Po prostu musisz ustawić dla każdej jednostki zasięg jej reakcji na ruchy wroga. Choć niekiedy niektóre jednostki i tak strzelają na większe od zaplanowanych - uważam, że chyba jest to celowy zabieg programistów powiązany z doświadczeniem jednostki.
Zasadniczą różnicą pomiędzy SPWaW a SPWW2 jest artyleria. W "spawarce" artyleria sobie była, tu w WW2 jest to bardzo groźna broń, nawet w "rękach" komputera. Mało tego - mam hipotezę, że użycie artylerii przez kompa poprawia się wraz z upływem czasu (datą prowadzonych walk), tzn. nadal to badam. Objawia się to tak, że na początku wojny komp głównie ostrzeliwuje cele widoczne i domniemane miejsca koncentracji wojsk. Wraz z upływem czasu (gram Kampanię od IX 1939 do końca wojny) komp zaczyna używać jej jako wsparcia własnego natarcia - ostrzeliwuje pas ziemi przed linią natarcia pogłębiając ostrzał. Stosuje zasłony dymne w reakcji na kierunek ostrzału. Przydział punktów na "zakupy" artyleryjskie oraz czas od kiedy można jej używać zależy od rodzaju misji.
Ustawienia BATTLE POINTS miałem początkowo 4000/6000 (grane do VIII 1941), a obecnie zmieniłem na 4000/8000. Teraz gram przeciw kontrze kompa w XI 1941 w Afryce Płn.

PS Wesołych Świąt! :)

PostNapisane: 24 gru 2014 o 01:33 
Starszy kapral
Starszy kapral

Była taka wersja panter co artyleria miała większe znaczenie.
Ale faktycznie w SPWW2 jak zagrałem jeden ze scenariuszy to już ostrzał artylerii lekkiej spowodował solidne spowolnienie ich ruchu.
Aż muszę sprawdzić co może pancernik.

PostNapisane: 3 sty 2015 o 17:10 
Starszy kapral
Starszy kapral

To było SPWaW-H2H (human to human) do gry online i e-mail.
Spowolnienie to pikuś - artyleria typu offboard (tej najtrudniej przeciwdziałać) może Ci w jednej kolejce wybić baterię FlaK 8,8cm wraz z ciągnikami. Komp kupuje artylerię jak oszalały i potrafi rzucić do ostrzału tyle baterii, że powstaje efekt kwiatuszka - zniszczeniu ulega centrum (cel) i wszystko dookoła (niecelne wstrzelania). Miazga... i rewelacja :)

PostNapisane: 5 sty 2015 o 17:01 
Starszy kapral
Starszy kapral

To mi się podoba i chętnie zagrałbym więc w tą grę pbem.
Bardzo zajmują mnie gry planszowe (też przez internet) i ciężko byłoby mi znaleźć czas ale może łatwiej byłoby tak turowo.

PostNapisane: 15 lut 2015 o 18:50 
Starszy kapral
Starszy kapral

Oczywiście, że jak grać, to tylko w sposób przewidziany dla takich gier. Ten moduł on-line to taki kwiatek do kożucha ;)
Ja mogę grać w zasadzie dowolną stroną, choć najlepiej orientuję się w armii niemieckiej. Na jedną-dwie tury tygodniowo powinienem znaleźć czas. Zapraszam do wspólnego testowania gry :)

PostNapisane: 20 lut 2015 o 10:36 
Starszy kapral
Starszy kapral

W te pantery nie grałem w scenariusz generowany i zdałbym się w tym na ciebie jeśli chcesz w ten sposób?
Jeśli wolisz Niemców to może 1939.
Najlepiej byłoby porozumiewać się mailem bo przyznam rzadko zaglądam na forum.

PostNapisane: 21 mar 2015 o 11:58 
Chorąży
Chorąży

GG: 0
Widzę, że nie tylko ja będę do śmierci męczył Panterki :-]

PostNapisane: 23 mar 2015 o 14:08 
Starszy kapral
Starszy kapral

Szkoda, że nie wdrożono wersji rozwojowej Panterek, czyli Combat Leader. Tu mam trochę skrinów z tej niedokończonej gry (część fotek jest klikalna):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]