Polish Strategy Fans Forum

psff.pl
Teraz jest 17 paź 2017 o 20:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Podziękowania
PostNapisane: 15 cze 2012 o 16:00 
Moderator
Moderator

GG: 0
Widzę zmiany, zmiany, zmiany...

Dziękuję Jagdtigerowi za to, że stworzył tę stronę i tak długo nas tolerował.
Dzięki ! :-)

PostNapisane: 17 cze 2012 o 10:46 
Moderator
Moderator

Dzięki!

PostNapisane: 17 cze 2012 o 14:50 
Moderator
Moderator

GG: 12738712
Ja również dziękuję, że powstało w ogóle polskie forum dotyczące takich gier jak serie Steel Panthers i Close Combat, czy War in the Pacific i wielu, wielu innych gier.
:)

(I pomyśleć, że jestem tu już 5 lat. A dołączyłem kończąc gimnazjum... :P)

Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła.

(Slogan Partii, G. Orwell Rok 1984)

PostNapisane: 17 cze 2012 o 22:00 
Moderator
Moderator

Pięć lat? Joj!
Kiedy masz urodziny, kupię Ci bilet nad morze. Cobyś do piachu się przyzwyczaił. :lol:

Wybacz Marduk, nie mogłem się powstrzymać. :-]
Walnij coś o emerytach. :tak:

PostNapisane: 17 cze 2012 o 23:13 
Moderator
Moderator

Chrzanię to, nie idę do pracy, nie będę Ci pracował na emeryturę.

FOCH.

Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła.

PostNapisane: 17 cze 2012 o 23:15 
Moderator
Moderator

Marduk, prosisz się o rozwinięcie skrótu... :-P

PostNapisane: 17 cze 2012 o 23:24 
Moderator
Moderator

Nie nie, nic fachowo Radarowi robić nie będę! :krowa:

Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła.

PostNapisane: 18 cze 2012 o 21:41 
Kapitan
Kapitan

Wielkie dzięki :salute: .

Fajnie się z Wami gadało.

Cause I'm in love with you my beloved human race
Your beautiful faces expressing how it hurts
Everytime when I rape your daughter
Your beautiful faces expressing how it hurts
Always while I drill her cunt"

PostNapisane: 19 cze 2012 o 12:16 
Kierownik zamieszania
Kierownik zamieszania

GG: 4022552
Dzięki za aktywną działalność na tym forum :mrgreen: Dzięki temu forum rozegrałem bardzo dużo ciekawych bitew PBEM w Steel Panthers i do tej gry zawsze będę wracał z sentymentem...

PostNapisane: 20 cze 2012 o 12:28 
Moderator
Moderator

La Garde meurt, elle ne se rend pas!

Do zobaczenia w nowej odsłonie.

PostNapisane: 26 sie 2013 o 08:41 
Starszy sierżant
Starszy sierżant

-No i właśnie DUPA!
Tak się eliminuje konkurencyjne forum. :inq:
...A to coś, co miało nas przejąć, to niech się okopie, i wywiesi białą flagę.

PostNapisane: 26 sie 2013 o 17:43 
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Kto eliminuje konkurencyjne forum? Jakie konkurencyjne forum?
Toż PSFF od dawna już jest martwe - pętają się tu jedynie duchy pokutne, które czasem tylko wyplują namiastkę ektoplazmy w postaci jednego marnego posta.

A "to coś", jak napisałeś, nie opłaca nam czasem serwera?

PostNapisane: 2 wrz 2013 o 23:05 
Moderator
Moderator

Opłaca i toleruje.

PostNapisane: 4 wrz 2013 o 08:31 
Admin
Admin

GG: 3549464
Chindit bez obrazy, ale Twój post powyższy zszedł nawet poniżej poziomu Onetowego trolla.
O ile jednak nie interesował cie tylko flamewar - umieszczając powyższą treść, sugeruje zapoznać się z poniższym tekstem, w którym to (zakładając że jednak treść była z powodu braku wiedzy), postaram ci się przedstawić historię jak owo "coś" (co już jest sformułowaniem obraźliwym dla kogoś kto to przez lata bezinteresownie finansuje) zainteresowało się Wami i jaki jest stan faktyczny.

Zanim takie opinie się zacznie wygłaszać publicznie warto dowiedzieć się o szczegóły - ja od kilku lat opłacam Wam serwer, (dokładnie od crashu jaki mieliście wtedy na tym serwerze priv, czyli od momentu jak will i Jag przenieśli Was do mnie i ratowaliśmy Wam bazę wtedy... ile to już ponad 4 lata, czy nawet 5?) a od ponad roku jestem właścicielem tego forum.

Wiec raczej nie miało by sensu likwidować czegoś co należy do mnie już obecnie prawda?

A to że się ułożyło to, jak ułożyło (kwestia przeniesienia) - to tylko fakt, właśnie związany z tym o czym wspomnieli koledzy powyżej - macie taką ilość użytkowników i zainteresowania tematyką która jest tu rozwijana, że straciło to sens, bo był by to tylko sztuczny ruch nie dający nic wayofwar obecnie, a tylko obciążający niepotrzebnie zasoby strony wayofwar.org.

Dla wyjaśnienia dodam tylko że wayofwar akurat przez prawie rok miało deficyt, z którego dopiero wychodzimy dzięki usługom sms, oraz że w odróżnieniu od Was, jako strona ma za zadanie się samofinansować o ile chce istnieć w necie jako strona (takie są warunki z użytkownikami moimi na wayofwar od 2003 r, że storna utrzymuje się z kont VIP, bo to po prostu za drogie przedsięwzięcie jest w utrzymaniu na 1 osobę) ... tak wiec dlatego owo "przejście" między innymi nie wypaliło, bo samym nam groziło zamknięcie strony z powodu kosztów utrzymania i braku zwrotu z reklam / usług vip.

Takie strony jak wayofwar kosztują rocznie ponad 4 / 5 tyś, licząc tylko serwery bez kosztów dodatkowych (tki serwer jest potrzebny licząc wielkość bazy w stosunku do liczby wywołań)... Wasza baza też nie jest malutka i też nie wystarcza na nią serwerek wirtualny za 300 zł rocznie (mimo słabego obciążenia ze względu na nikła ilość userów), bo takie serwerki mają ograniczenia pod względem wielkości bazy MSQL :)
Tylko serwer dedykowany... bo samą bazę MySQL macie ok 200 MB (a wirtualka w home za 300 zł rocznie przewiduje bazę o max rozmiarze 50 czy 100 MB).

Tak więc zanim zacznie się pajacować z postami tego typu (a Twojego wpisu nie można nazwać inaczej niestety) - życzę przede wszystkim wiedzy, bo to nie jest tak że aby utrzymać taką stronę, wystarczy byle jaki serwer i są to wydatki spore.
Teraz zapytaj się uczciwie sam siebie... dokładałbyś kilka set zł z własnej kasy rocznie aby utrzymywać taką stronę?
Łatwo psioczyć na kogoś prawda?
Ale jak byś Ty postąpił... bo ja na razie co najwyżej wychodzę na instytucje charytatywną i osobę która nie postępuje z ekonomicznego pkt widzenia rozsądnie, bo robię tylko sobie koszta niepotrzebnie.

Dlatego takie coś jest sens robić jak sie przejmuje użytkowników przy okazji bazy, a tutaj ich macie obecnie może z 10 w porywach?
Tak wiec zamiast narzekać, raczej bym się cieszył że ktoś na to pieniądze jeszcze daje i za bardzo Wam nie wchodzi w kwestie treści.

A co do kwestii konkurencji - jak może forum mające w szczycie swojej świetności ok 200 userów unikalnych miesięcznie, a obecnie ok 10 miesięcznie - być konkurencyjne do strony mającej 500 tyś unikalnych wejść miesięcznie / 200 tyś unikalnych użytkowników miesięcznie.... to jakby porównywać że płotka moze być konkurencją do szczupaka czy rekina.

Nie te liczby raczej ;)

Ja już kiedyś pisałem, że zainteresowanie się Wami (i to w sensie tylko pomocy w utrzymaniu Wam zasobów) to raczej u mnie sentyment tylko, bo pamiętam jak swego czasu po prostu obie strony startowały i z Jagiem znamy się wirtualnie jeszcze z czasów jak eufi (obecny wayofwar) miał tyle samo userów co Wy mieliście wtedy.

Ja Jag`a wirtualnie poznałem jak jeszcze w 2003/04 byłem adminem na eufi u poprzedniego właściciela, a w 2005 przejąłem eufi i wtedy nasze kontakty między stronami się jeszcze rozwinęły... naturalnie z powodów owej współpracy luźnej przez lata, Jag zwrócił się do mnie w momencie jak mieliście problemy z hostingiem i crash bazy u poprzedniego usługodawcy i wtedy za free ratowaliśmy Wam tyłek jako stronie i wtedy właśnie postanowiłem Wam pomóc w utrzymaniu zasobów (ze swojej kasy priv).

Tak więc warto docenić fakt (chociażby z pkt widzenia uczciwości po prostu), że ktos kiedyś postanowił wydać swoją prywatną kasę (i wiedzę przy ratowaniu Wam bazy) na coś z czego tak naprawdę nic nie ma.
No ale jak to w necie bywa, szybciej człowiek usłyszy od "przydrożnego" internetowego trolla słowa oskarżające o coś, niż formę wdzięczności ... życie :)

Umowa z Jagiem jaką zawarłem przewiduje 2 rzeczy - utrzymanie zasobów przez 3 lata (jak będzie sens i zainteresowanie nawet tak nikłe jak obecnie, mam zamiar dłużej), albo przeniesienie na wayofwar tematyki.... proszę jednak zwrócić uwagę, że ja też muszę po prostu liczyć koszta / sens danych posunięć pod względem ekonomicznym z pkt. widzenia wayofwar.

Podsumowując - jakby "to coś" chciało Was zlikwidować, to by nie przeniosło Was na swoje serwery 5 lat temu i nie opłacało Wam go... bo z ekonomicznego pkt widzenia to nie miało sensu, biorąc pod uwagę ilość userów w stosunku do kosztów utrzymania tak dużej bazy.

Tak więc waćpan Chindit - o ile Twój wpis nie był spowodowany brakiem wiedzy, ale był sformułowany w dany sposób "aby sobie coś napisać", to przestań chrzanić co Ci ślina na język przyniesie, bo osoby znające historie tej strony, oraz fakt kto to przez lata finansuje, po prostu mogą co najwyżej podważyć pod wątpliwość sens Twojej wypowiedzi (jak to zresztą uczynili powyżej) ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]